بهترین روش لیفتینگ پوست صورت

98 بازدید
بهترین روش لیفتینگ پوست صورت

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت که می‌تواند شما را 5 تا 10 سال جوان‌تر نشان دهد، مطمئناً موضوع بسیار مهم و جالبی است که قطعاً شما نیز به آن علاقه دارید و به همین جهت در این مقاله به بهترین روش‌های لیفتینگ صورت که می‌تواند شما را بسیار جوان‌تر از چیزی که هستید نشان دهد، می‌پردازیم. البته قبل از اینکه به بهترین روش جوان سازی پوست صورت بپردازیم، بد نیست به صورت مختصر با روش لیفتینگ آشنا شویم.

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت چیست و چرا باید لیفتینگ انجام دهیم؟

لیفتینگ صورت یکی از روش‌های فوق العاده برای مراقبت از پوست‌های شل و افتاده است که با حذف چربی‌های اضافه، ظاهری بسیار جذاب و بی نقص به صورت می‌دهد. این روش معمولاً در سنین بالا و زمانی که پوست به دلیل از دست دادن مواد مغذی و البته سایر عوامل افتاده می‌شود، استفاده شده تا زیبایی ظاهری پوست را دوباره به آن برگرداند.

با این که این روش بین سنین 40 تا 60 سال بسیار طرفدار دارد و معمولاً در این سنین انجام می‌شود، ولی این روش هیچ محدودیتی مبنی بر سن یا جنس نداشته و هر فردی که به هر دلیل دچار افتادگی پوست می‌شود، می‌تواند از آن استفاده کند.

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت

همانطور که گفته شد، هدف ما از نگارش این مقاله، معرفی بهترین روش‌های لیفتینگ پوست صورت است که با توجه به تعداد روش‌های زیاد و البته وجود کرم‌های لیفتینگ صورت، در ادامه قرار است به روش‌های مختلفی بپردازیم که شما باید با توجه به شرایط خود بهترین روش ممکن را انتخاب کنید. البته در ادامه مقاله به کوکتل جوان ساز ولر که یکی از بهترین روش‌های درمانی افتادگی پوست به شمار می‌رود نیز می‌پردازیم.

فارغ از موضوعات گفته شده، بهترین روش‌های لیفتینگ صورت، شامل موارد زیر می باشند:

 1. استفاده از مواد مغذی و انواع ماسک‌ها

اولین روش برای لیفتینگ پوست صورت که به آن می‌پردازیم یک روش بی خطر و بدون جراحی یا هر گونه تزریق است که به واسطه مواد و ماسک‌های مغذی انجام می‌شود. این روش برای افرادی که به دنبال بهترین روش لیفتینگ صورت در خانه هستید بسیار مناسب است.

البته بد نیست به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که این روش که ترکیبی از چندین ماده خوراکی و ماسک مغذی است، فقط برای افتادگی‌های سطحی قابل استفاده بوده و در صورت شلی و افتادگی بیش از اندازه پوست، نمی‌توان زیاد روی این روش حساب باز کرد. با توجه به تمام موارد گفته شده، از بهترین مواد و ماسک‌های برای لیفت صورت، می‌توان به مواد زیر اشاره کرد:

 • ماسک سفیده تخم مرغ
 • ماسک جوانه گندم
 • ماساژ پوست با روغن آرگان
 • ماسک سیب سفید
 • ماسک لیمو شیرین
 • ماسک پرتغال
 1. لیفت پوست صورت با کرم‌های مختلف

کرم‌های زیادی وجود دارند که کار لیفت صورت را انجام می‌دهد و شما را از شر افتادگی پوست صورت نجات می‌دهند. البته ما قرار نیست کرم خاصی را معرفی کنیم ولی شما می‌توانید از برندهای استادرم، پریم، دپایوت، تالگو و سایر برندهای معتبر کرم لیفتینگ صورت استفاده کنید. بد نیست بدانید که استفاده از کرم به عنوان بهترین روش لیفتینگ پوست صورت شناخته نمی‌شود، ولی قطعاً یکی از روش‌های مؤثر محسوب می‌شود.

از جمله نکات مهمی که برای انتخاب کرم لیفت صورت باید به آن دقت داشته باشید، انتخاب کرمی است که ترکیب پرو کلاژن داشته باشد تا مواد مغذی پوست را تأمین کند. البته کرم لیفت صورت شامل مواد مغذی بیشتری مثل ویتامین C نیز می باشد که به جزئیات آن نمی‌پردازیم.

 1. لیفت پوست صورت با مزوتراپی

در این روش که به واسطه تزریق مواد مغذی به پوست انجام می‌شود، افتادگی‌های پوست در چند جلسه به طور کامل از بین می‌رود. در این روش از کوکتل‌های مغذی جوان ساز ولر استفاده می‌شود تا مواد مورد نیاز پوست برای سفت شدن به آن برسد. در انتهای مقاله به طور مختصر درباره کوکتل جوان ساز ولر توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

بد نیست بدانید که این روش با این که به واسطه تزریق مواد مغذی انجام می‌شود، باز هم یک روش غیرتهاجمی بوده و می‌توان آن را بهترین روش لیفتینگ پوست صورت دانست که اثر بخشی بسیار بالایی دارد به ویژه زمانی که از کوکتل‌های جوان ساز اصل فرانسه برای انجام آن استفاده شده باشد.

لیفت پوست صورت با مزوتراپی

 1. لیفت پوست صورت با هایفوتراپی

مطمئناً استفاده از ماسک و مواد خوراکی بهترین لیفتینگ صورت نبوده و همانطور که گفته شد، در افتادگی شدید پوست نمی‌توان روی آن حساب باز کرد. هایفوتراپی یک روش نسبتاً جدید است که در آن به واسطه امواج فراصوت متمرکز شده اقدام به درمان و لیفت پوست می‌ کنند.

از این روش برای افرادی که علاقه‌ای به استفاده از روش‌هایی مثل بوتاکس یا مزوتراپی ندارند استفاده می‌شود. در این روش نیز مانند تمام روش‌های جوان سازی پوست، هدف، تحریک پوست صورت برای کلاژن سازی و از بین بردن سلول‌های مرده است. به علاوه روی این روش نیز نمی‌توان به عنوان درمان افتادگی شدید حساب باز کرد و هزینه آن نیز نسبتاً بالا بوده و می‌تواند تا بیش از 2 میلیون تومان نیز برود.

 1. لیفت پوست صورت با فرکشنال (RF)

یکی از جدیدترین روش‌های لیفت پوست که بدون تزریق انجام می‌شود و از این نظر مشابه روش هایفوتراپی است. این روش با انجام ترکیبی میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی اقدام به رفع مشکلات پوست و لیفت پوست می‌کنند. این روش هم مانند تمام روش‌های لیفت پوست روی تحریک کلاژن سازی پوست تمرکز کرده و می‌تواند مشکلات جزئی افتادگی پوست را رفع کند.

این روش محدودیت سنی ندارد و مناسب افرادی است که به هر دلیل علاقه‌ای به تزریق مواد مختلف به پوست خود ندارند. البته این روش از نظر کیفیت و ماندگاری نیز بیشتر از هایفوتراپی عمر می‌کند و نهایتاً تا 5 سال می‌توان از اثرات این روش بهره برد.

 1. لیفت پوست صورت با آتیوا

یکی دیگر از روش‌هایی که نیاز به جراحی یا تزریق ندارد و مناسب افرادی است که به دنبال یک روش سریع و با ماندگاری بالا هستند. در این روش بافت‌های زیر پوست به صورت یکنواخت گرم می‌شوند و به واسطه فیبروبلاست تحریک می‌شوند تا فرآیند کلاژن سازی را بهبود ببخشند و کلاژن لازم برای پوست را تأمین کنند.

این روش هم مانند روش‌های معرفی شده تا به اینجا، البته به جز مزوتراپی، یک روش با کاربرد سطحی است و نمی‌توان از آن مانند روش بوتاکس برای لیفت افتادگی های اساسی پوست استفاده نمود.

بد نیست بدانید این روش جزو سریع‌ترین روش‌های لیفتینگ پوست صورت است که می‌توان با یک جلسه استفاده از آن، برای مدت طولانی با مشکلات پوست صورت خداحافظی کرد. از نظر محدودیت سنی نیز این روش دست شما را باز می‌گذارد تا در هر سنی که هستید، به سراغ آن بروید.

 1. لیفت پوست صورت با اندولیفت

از جمله سایر روش‌های لیفت پوست صورت که می‌توان نام برد که بهترین روش لیفتینگ پوست صورت بدون جراحی نیز می باشد، روش اندولیفت است. در این روش از لیزر برای کلاژن سازی و از بین بردن چربی‌های پوست استفاده می‌شود و با استفاده از این روش، قسمت‌های شل شده پوست، استحکام خود را بدست می‌آورند.

این روش در یک جلسه قابل انجام است و طول عمر آن بین دو تا سه سال می‌باشد و برای افرادی که از تزریق و جراحی هراس دارند، روشی بسیار مطلوب محسوب می‌شود. بد نیست بدانید که به واسطه این روش، می‌توان شل شدگی پوست را تا حد زیادی رفع کرد و به همین علت این روش جزو بهترین روش های لیفتینگ پوست صورت به شمار می‌رود.

لیفت پوست صورت با اندولیفت

 1. لیفت پوست صورت با نخ

یکی از روش‌های نه چندان کاربردی برای لیفت صورت که معمولاً بعد از روش جراحی (در ادامه به این روش نیز می‌پردازیم) استفاده می‌شود، لیفت پوست صورت با نخ است. بد نیست بدانید که این روش برخلاف تصورات مثل جراحی نبوده و فقط برش‌های سطحی روی پوست شما ایجاد می‌شود که نه درد دارد و نه رد آن می‌ماند.

البته افراد مختلف به دلایل متفاوت از این روش می‌ترسند، ولی با توجه به فرآیند کلی این روش باید گفت که لیفت صورت با نخ هیچ درد یا عوارضی ندارد و به همین دلیل نیازی به ترس هم نیست. البته از این روش نمی‌توان برای مشکلات شدید افتادگی پوست استفاده کرد.

 1. لیفت پوست صورت با نخ PDO

در روش لیفت صورت با نخ، از نخ‌های سیلوئت (بخیه) استفاده می‌شود، ولی در این روش از یک نخ مخصوص که PDO نام دارد استفاده می‌شود تا پوست تحریک به کلاژن سازی شود و به مرور مشکلات سطحی افتادگی پوست به واسطه این روش از بین می‌برد. مانند روش قبل، این روش هم عوارض به خصوصی ندارد و البته درد هم نداشته و جای برش‌های سطحی پوست صورت شما، قرار نیست تا ابد با شما بماند.

 1. لیفت پوست صورت با تزریق ژل

احتمالاً شما هم مثل همه اشتباه می‌کنید و تزریق ژل را همان روش بوتاکس می دانید در حالی که این روش به طور کلی با بوتاکس متفاوت بوده و در آن از مواد مخصوص یا همان ژل‌های مخصوصی برای جوان سازی و لیفت صورت استفاده می‌شود. البته تزریق ژل کاربردهای دیگری نیز دارد که به آن نمی‌پردازیم.

این روش بر خلاف روش‌هایی که تا الان بررسی کردیم، در یک جلسه انجام نمی‌شود و در یک بازه زمانی مشخص و در چند جلسه انجام می‌شود. عمر و دوام ژل بین 6 ماه تا 5 سال است و با توجه به موارد گفته شده، روش ژل را به هیچ شکل نمی‌توان بهترین روش لیفتینگ پوست صورت دانست.

 1. لیفت پوست صورت با تزریق بوتاکس

به یکی از بهترین روش های لیفتینگ پوست صورت می‌رسیم که مطمئناً اگر به فکر جوان سازی پوست افتاده باشید، با آن آشنا هستید. این روش جزو پر استفاده ترین روش‌های لیفتینگ صورت است و می‌توان آن را یکی از بهترین روش های لیفتینگ پوست صورت دانست.

در این روش سم بوتولینوم (سم باکتری کلستریدیوم که برای فلج کردن موقتی عضلات استفاده می‌شود) به پوست صورت شما تزریق می شود و در یک فرآیند خاص، مشکلات پوستی اعم از شلی و افتادگی پوست درمان می‌شود. این روش پرطرفدارترین روش لیفت صورت بدون عمل جراحی است که البته عوارض خاص به خود را نیز دارد.

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت

نکته مهم:

روش تزریق بوتاکس و تزریق ژل باید حتماً توسط پزشک و متخصص پوست و مو انجام شود و به هیچ وجه از دو روش ذکر شده در مراکز نامعتبر و توسط افراد غیرمتخصص استفاده نکنید. بد نیست به این موضوع هم اشاره داشت که عمر بوتاکس حدود 6 ماه است.

 1. لیفت پوست صورت با کربوکسی تراپی

یکی از روش‌های گمنام ولی کاربردی برای لیفت صورت و البته درمان ترک‌های پوستی، سیاهی زیر چشم و درمان سلولیت که بسیار سریع و کارا است. این روش شاید بهترین روش لیفتینگ پوست صورت نباشد، ولی قطعاً جزو بهترین روش های لیفتینگ پوست صورت است که شما می‌توانید برای درمان مشکلات شل شدگی پوست از آن استفاده کنید.

در این روش گمنام، از کربن دی اکسید برای خون رسانی پوست استفاده می‌شود. ساده‌تر بگوییم، با تجمع کربن دی اکسید در مناطقی که نیاز به خون سازی دارند، مکانیسم تولید اکسیژن بدن فریب خورده و گمان می‌کند که در این قسمت‌ها اکسیژن کافی وجود دارد و شروع به اکسیژن سازی می‌کند و در نهایت قسمت‌های افتاده پوست به واسطه این روش درمان می‌شوند.

 1. لیفت پوست صورت با تزریق چربی

تزریق چربی طبیعی به مناطقی از پوست صورت که افتادگی دارند، باعث می‌شود تا افتادگی پوست به هر میزان هم که باشد درمان شود. در این روش از چربی‌های خود بیمار که از مناطق مختلف بدن کشیده می‌شود، برای حل مشکلات پوست استفاده می‌شود و از این حیث جزو بهترین روش های لیفتینگ پوست صورت به شمار می‌رود.

البته با وجود روش‌هایی مثل مزوتراپی و بوتاکس برای افتادگی‌های سطحی و نسبتاً شدید پوست، تزریق چربی زیاد طرفدار نداشته و بهترین روش لیفتینگ پوست صورت شناخته نمی‌شود. ولی زمانی که افتادگی پوست بسیار زیاد باشد، قطعاً جراحی و تزریق چربی بهترین روش های لیفتینگ صورت حساب می‌شوند.

نکته مهم:

این روش از نظر ماندگاری بسیار قدرتمند بوده ولی بد نیست که بعد از مدتی برای بررسی وضعیت کلی به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 1. لیفت پوست صورت با جراحی

احتمالاً با شنیدن اسم جراحی برای لیفت صورت، ترجیح می‌دهید به سراغ سایر روش‌های ذکر شده در مقاله بروید؛ ولی در مواردی که افتادگی پوست بسیار شدید باشد، چاره‌ای جز جراحی یا تزریق چربی نخواهید داشت. این روش با بیهوشی کامل بیمار انجام می‌شود، پس درد ندارد و ماندگاری آن بسیار بالاتر از سایر روش‌های ذکر شده است.

البته ناگفته نماند که این روش، خطرات مختلف و مخصوص به خود را نیز دارد و برای مدتی که با توجه به شرایط شما مشخص می‌شود، باید مهمان بیمارستان باشید. به طور کلی این روش بهترین روش لیفتینگ پوست صورت برای افتادگی‌های شدید محسوب می‌شود، ولی تا زمانی که افتادگی شدید نداشته باشید، قطعاً جراحی بهترین روش لیفتینگ پوست صورت نخواهد بود.

لیفت پوست صورت با جراحی

نکته مهم:

این روش نیاز به دوره نقاهت دارد که در هر بیماری متفاوت بوده و در بدترین حالت، بعد از 6 ماه شما با پوست افتاده خود خداحافظی خواهید کرد.

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت کدام است؟

متاسفانه به طور قطع نمی‌توان گفت که کدام روش، بهترین روش لیفتینگ پوست صورت است، زیرا هر روش باید با توجه به شرایط فرد استفاده شود. البته بد نیست بدانید که در روش‌های معرفی شده، مزوتراپی به همراه کوکتل‌های مزوتراپی یک روش بسیار مؤثر به حساب می‌آید که در چند جلسه، می‌تواند مشکلات پوستی شما را به طور کامل درمان کند.

کاربرد کوکتل جوان ساز ولر برای لیفت صورت

با توجه به روش‌های گفته شده برای لیفت پوست، بد نیست به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که کوکتل‌های جوان ساز ولر فرانسه که توسط تیم ما عرضه می‌شوند، فرآیند جوان سازی را بهبود می‌بخشند و البته اثرات آن را نیز عمقی و قوی‌تر می‌کنند تا لیفت پوست به بهترین شکل انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کوکتل جوان ساز ولر اورجینال به صفحه «کوکتل جوان سازی وولر» مراجعه کنید. به علاوه می‌توانید با بررسی فیلم لیفتینگ صورت به واسطه کوکتل‌های جوان ساز نیز به میزان تأثیر این کوکتل‌های درمانی پی ببرید.

جمع بندی

بهترین روش لیفتینگ پوست صورت با توجه شرایط هر فرد مشخص می‌شود که با توجه به این موضوع ما به 14 روش لیفت صورت پرداختیم که از نظر هزینه، دوام و ماندگاری و فرآیند و شیوه انجام با هم متفاوت هستند. بد نیست بدانید که به جز روش آخر که جراحی است، از باقی روش‌ها بدون نیاز به جراحی می‌توان استفاده کرد. توصیه می‌کنیم قبل از هر کاری به پوست خود اهمیت دهید تا نیاز به هیچ روش درمانی نداشته باشید.

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

100 سفارشات تکمیل شده
30 کاربران
17+ مطالب وبلاگ

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف زودتر از بقیه با خبر شوید!

پرداخت آنلاین

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت
×