میکروبلیدینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو چیست

میکرونیدلینگ ابرو به عنوان محبوب ترین روش میکرونیدلینگ شناخته می شود که باعث می شود فرد ابروی بسیار زیبا و در عین حال طبیعی داشته باشد. محبوبیت این روش در طبیعی جلوه دادن ابرو هاست که در روش های دیگر نمی توان همچنین ظرافتی را شاهد بود. نکته مهم میکرونیدلینگ ابرو این است که قبل از هر کاری به یک پزشک مجرب برای دریافت مشاوره مراجعه کنید تا بعد از میکرونیدلینگ به مشکل نخورده و نیاز به ریمو کردن آن پیدا نکنید. در ادامه با این روش به طور تخصصی آشنا می شویم.

میکرونیدلینگ ابرو چیست؟

میکرونیدلینگ ابرو یک روش جدید برای قطع ریزش و پر کردن نیمه دائمی ابرو است که با استفاده از یک قلم مخصوص به نام بلید انجام می شود. در این فرآیند به وسیله ی بلید، رنگ مخصوص ابرو که از نوع خمیری، ژله ای، جامد و انواع دیگر می تواند باشد به غشای میانی پوست تزریق می شود و به این ترتیب رنگ دانه ها در پوست ته نشین و پوست رنگ می گیرد.

در حال حاضر میکرونیدلینگ ابرو (هاشور سه بعدی و مویی ابرو) یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین مدل های پر کردن ابرو است که همان‌طور که گفته شد در آن از یک قلم مخصوص با 12 الی 15 سوزن به نام بلید استفاده می شود.

تفاوت میکرونیدلینگ و میکروپیگمنتیشن

مطمئنا اگر برای ترمیم و درست کردن ابرو مراجعه کرده باشید، اسم های مختلفی مانند میکروپیگمنتیشن را نیز شنیده اید؛ اما تفاوت میکرونیدلینگ با میکروپیگمنتیشن در چیست و استفاده از کدام روش توصیه می شود؟

مهم ترین تفاوت روش میکرونیدلینگ و میکروپیگمنیشن در میزان ماندگاری آن هاست که با توجه به این که در روش میکروپیگمنیشن از قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده می شود که رنگ را به لایه‌ی عمیق تری در پوست تزریق می کند و به همین دلیل دارای دوام و ماندگاری بیشتری بوده و در اصطلاح «دائمی» است.

اما روش در روش میکرونیدلینگ از یک قلم با تعدادی سوزن استفاده می شود و رنگ به میزان زیادی عمیقی تزریق نمی شود و به همین جهت از دوام کمتری برخوردار است و در اصطلاح «نیمه دائمی» است. با توجه به گفته های قبل از آنجایی که میکرونیدلینگ روشی دائمی نیست و به علاوه این روش ظاهر طبیعی تر به ابروها می دهد که می تواند در زیبایی فرد بسیار تاثیر گذار باشد، از این رو توصیه می شود از آن استفاده کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی، ریمو کردن قابل انجام باشد.

میکرونیدلینگ ابرو مناسب چه افرادی نیست؟

میکرونیدلینگ ابرو برای همه مناسب نیست و دسته های خاصی از افراد مانند خانم‌های بارداری نباید از این روش استفاده کنند. البته افرادی دیگر هم هستند که نباید از این روش در بازه ای خاص استفاده کنند که در ادامه با این دسته از افراد آشنا می شود. توجه داشته باشید که اگر جزو این دسته از افراد هستید، نباید به هیچ عنوان از میکرونیدلینگ ابرو مگر با اجازه دکترتان، استفاده کنید.

 • افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند
 • افرادی که دارای بیماری های خاص مانند سرطان هستند
 • افرادی که درگیر بیماری های خونی و انعقادی مانند لوسمی هستند
 • افرادی که درگیر بیماری هایی مانند دیابت (خود ایمنی) هستند
 • افرادی که لایه برداری (طی چند رو اخیر) در قسمت های مذکور برای میکرونیدلینگ ابرو دارند
 • افرادی که دارای اختلالات سیستم عصبی هستند
 • افرادی که دارای بیماری های پوستی فعال مانند آکنه هستند
 • افرادی که سابقه اگزما دارند

انواع بلید (قلم های مخصوص میکرونیدلینگ ابرو)

 • اسلوپ شکل (سر کج) که مناسب هاشور های ظریف است
 • شید تخت که مناسب سایه های پراکنده و پودری است
 • شید گرد که مناسب سایه های پرتراکم است
 • یو (U) شکل که مناسب هاشور های نزدیک به هم و حرفه ای است

مدت زمان ماندگاری میکرونیدلینگ ابرو

یکی از سوالات رایج که بسیار از ما پرسیده می شود، این که میزان و مدت ماندگاری میکرونیدلینگ ابرو چقدر است؟ در جواب این سوال باید گفت که میزان عمر این روش به عواملی زیادی مانند پوست و نحوه مراقبت شما از آن دارد که با توجه به این عوامل، عمر میکرونیدلینگ ابرو بین 8 الی 18 ماه است. البته در مواردی دیده شده که عمر این روش بیشتر یا حتی کمتر نیز بوده.

فرآیند میکرونیدلینگ چقدر طول می کشد؟

فرآیند و زمان مورد نیاز برای میکرونیدلینگ ابرو با توجه به میزان و سختی کار روی ابرو فرد، بالغ بر 1 الی 2 ساعت است.

زمان لازم برای میکروبلیدینگ ابرو

آیا میکرونیدلینگ ابرو را می توان پاک کرد

یکی از مهم و رایج ترین سوالات که از ما پرسیده می شود، این است که می توان میکرونیدلینگ ابرو پاک کرد یا خیر؟ پاسخ به این سوال بله است و می توان میکرونیدلینگ ابرو را ریمو نمود. البته دقت داشته باشید، خیلی از افراد زمانی که ابروی خود را مشاهده می کنند و میزان تیرگی آن را می بینند، دچار استرس شده و به فکر ریمو کردن آن می افتند که امری اشتباه است و دلیل آن هم این که ابرو ها تا هفته‌ی اول بسیار تیره تر دیده می شوند و بعد از یک هفته الی 10 روز رنگ واقعی که روی ابروی شما اعمال شده مشخص می شود، پس اگر به این دلیل به فکر ریمو نمودن میکرونیدلینگ هستید، دست نگه دارید تا رنگ اصلی ابرویتان اعمال شود.

میکروبلیدینگ فیبروز چیست؟

میکروبیلدینگ فیبروز، همان میکرونیدلینگ ابرو به روش فیبروز است که در آن نسبت طلایی ابرو به دقت انداز گیری می شود. این تکنیک برای ترسیم ابروهای کاملا طبیعی و زیبا که شکل ابروها باید کاملا مطابق با شکل صورت باشد، ترسیم می شود. میکروبیلدینگ فیبروز یک روش پرطرفدار و مدرن است که طرفداران بسیاری نیز دارد و کار با ظرافت بالایی حاصل می شود.

عوارض میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو نیز مانند سایر روش ها اگر توسط فردی ناوارد و در محیطی غیر بهداشتی انجام شود، مطمئنا عوارض زیادی خواهد داشت که از مهم ترین آن ها می توان به دچار شدن به بیماری های عفونی، پوستی و ابتلا به ایدز و هپاتیت اشاره کرد. در بُعد دیگر اگر این روش توسط فردی غیر حرفه ای انجام شود، نتیجه ی حاصله مطمئنا چیزی که شما می خواهید، نخواهد بود و مجبور به پاک کردن آن می شوید که همین موضوع نیز دردسرهای زیادی برای شما دارد.

با توجه به موضوعات گفته شده، اگر قصد میکرونیدلینگ ابرو حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید، البته این کار توسط سالن های زیبایی نیز انجام می شود که ما توصیه می کنیم تا حد ممکن این کار را نزد پزشک معتبر انجام دهید.

مزایای میکرونیدلینگ ابرو

مزایای میکرونیدلینگ ابرو بی شمار و در عین حال بسیار مهم هستند که فرد را مجاب به استفاده از این روش می کنند. مهم ترین مزیت این روش از نظر ما این که می توان این روش را در صورت نیاز پاک نمود و غیر دائمی و تا یک زمان محدودی روی ابرو تاثیر می گذارد که این فرصت را به فرد می دهد تا در صورت ایجاد مشکل، بتواند آن را ریمو و دوباره اقدام نماید، دومین مزیت بزرگ این روش، طبیعی جلوه کردن ابروها می باشد که جلوه‌ی بسیار زیباتری به فرد می دهد.

مدت زمان بهبودی میکرونیدلینگ ابرو

دقت داشته باشید که بهبود ابرو در این روش کمی زمان بر است و با توجه به وضعیت و شرایط فرد، نهایتا حدود 2 ماه به طور می انجامد. البته طی 7 الی 10 روز اول وضعیت رنگ ابرو ها فرق دارد و تیره تر از حالت طبیعی است که بعد از گزراندن این مدت، ابرو ها رو به طبیعی شدن حرکت می کنند. در این مدت که نهایتا 2 ماه است، زخم التیام می یابد و جاهای خالی ابرو نیز پر می شود.

آیا میکرونیدلینگ ابرو درد دارد؟

این مسئله که میکرونیدلینگ ابرو درد دارد یا خیر یک سوالی کلی است و در هر فرد متغیر می باشد و بیشتر به این بستگی دارد که ارتباط شما با سوزن به چه شکل است. به بیان ساده تر باید گفت: همه چیز به خود شما بستگی دارد که از سوزن می ترسید یا نه اگر می ترسید پس این روش برای شما درد به همراه دارد و در غیر این صورت در این روش دردی احساس نخواهید کرد. البته بعد نیست به این موضوع نیز اشاره کنم که قبل از شروع میکرونیدلینگ ابرو، به قسمت مذکور کرم بی حس کننده زده می شود تا دردی احساس نکنید.

مراقبت های بعد میکرونیدلینگ ابرو

برای این که بتوان از این روش بهترین کیفیت با بیشترین دوام را دریافت نمود، باید دقت داشت که بعد از میکرونیدلینگ باید از آن به شکل جدی مراقبت نمود. برای مراقبت از ابرو بعد میکرونیدلینگ، باید موارد زیر را در نظر داشت.

 • 2 بار در روز ابروهای خود را با آب و صابون بشوید
 • از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
 • از محصولات حاوی رتیونل (یک هفته قبل و یک هفته بعد) استفاده نکنید
 • دست به ابروهایتان نزنید
 • برای 7 الی 10 روز از ورزشی که باعث تعریق می شود، خود داری کنید
 • در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید
 • تا زمانی بهبودی از آرایش پرهیز کنید

آیا به دنبال میکرونیدلینگ ارزان قیمت باشیم؟

با توجه داشته باشید که این روش به صورت مستقیم با قسمت های حساسی از پوست شما در ارتباط است و مسئله مهم تر از هزینه، در امان ماندن شما است. با توجه به این موضوع ما پیشنهاد می دهیم قبل از هر کاری، حرفه ای بودن پزشک را در نظر بگیرد و در اولویت های بعدی خود هزینه را اعمال نماید.

دقت کنید که منظور از در اولویت اول قرار ندان هزینه ها، به این معنا نیست که هر هزینه ای را برای این روش قبول کنید، در اصل ما می گویم که نه کیفیت را قربانی هزینه کنید و نه به ادعای معجزه ای دروغین حاضر به پرداخت هر هزینه ای باشید. به طور خلاصه بگویم، به دنبال بهترین کیفیت با یک قیمت معقول باشید.

جمع بندی

میکرونیدلینگ ابرو به عنوان یکی از محبوب ترین روش های پر کردن نیمه دائمی ابرو شناخته می شود که در آن به وسیله ی یک قلم به اسم بلید که 12 الی 15 سوزان دارد، رنگ به غشای میانی پوست تزریق می شود. از مهم ترین مزایای این روش می توان به دائمی نبودن و امکان ریمو آن اشاره نمود. مهم ترین نکته درباره میکرونیدلینگ ابرو این است که این روش تنها زمانی دارای عوارض است که توسط فردی غیرحرفه ای و نامعتبر در مکانی غیر بهداشتی انجام شود. توصیه مهم ما به افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، این است که حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنند.